Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"W baśni wyszukanej przez Irenę Dragan człowiek ratuje z opresji smoczą córkę, która tylko tym różni się od ludzi, że jest nieśmiertelna. Bohater baśni jest człowiekiem szlachetnym, ratuje dziewczynę niejako przez przypadek, może w zamian oczekiwać wielkiej nagrody, honor nie pozwala mu jednak wykorzystać sytuacji, co więcej, chcąc pozostać szlachetnym odrzuca miłość i splendory. Jednak jak w każdej baśni finał jest szczęśliwy, musi być, by przekonać nas, którzy też jesteśmy szlachetni, ale najczęściej mało konsekwentni, by jednak upierać się przy zachowywaniu własnej godności.
 
Piękna to opowieść i niezwykle pięknie w Teatrze "Kubuś" pokazana. Irena Dragan postanowiła połączyć w całość elementy tradycyjnej chińskiej sztuki z nowoczesnością. Spektakl mimo spokojnej, można powiedzieć godnej narracji jest jednocześnie niezwykle barwny i dynamiczny. Ruchoma scenografia sprawnie zmieniana przez aktorów, projekcja multimedialna wypełniająca świetlnymi elementami całą scenę powodują, że widz rzeczywiście przenosi się w baśniowy, wyśniony świat. Postaci z tradycyjnego teatru cieni, pojawiają się nagle na scenie, aktorzy i lalki naturalnej wielkości przenoszą nas w tradycję opery pekińskiej, wokół widowni niczym w ludowym korowodzie przepływa potężny czerwony smok, wcześniej aktorzy tańczą z mieczem, proporcami i szarfą, a wszystko przepełnione dźwiękami stylizowanej na chińską muzyki, delikatnej kompozycji Piotra Salabera. Pomysły scenograficzne Urszuli Kubicz-Fik - same lalki i kostiumy mocno osadzone w chińskiej symbolice - sprawiają, że szalony wręcz pomysł Ireny Dragan, by to wszystko zmieścić w jednym spektaklu udał się znakomicie. I jeszcze jedno bardzo chińskie w tym spektaklu - precyzja aktorskich gestów i ruchów, jednym słowem, właśnie dzięki tym wszystkim elementom spektakl jest uroczy. To znaczy potrafi zauroczyć, zaczarować i rzeczywiście przenieść widza w chińską tradycję, chińską kulturę, choć przecież wiemy, że nie jest ona jedna i nie jest jednorodna.
 
Czy można w jednym spektaklu dla dzieci przekazać wiedzę o chińskiej kulturze? Kielecki spektakl dowodzi, że tak. To przedstawienie trzeba koniecznie zobaczyć."

Ryszard Koziej - Radio Kielce SA 19 X 2009

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Córka Króla Smoka (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Twórcy spektaklu

Irena Dragan Irena Dragan Reżyser

Obsada spektaklu

Małgorzata Oracz Małgorzata Oracz Służący
Ewa Lubacz Ewa Lubacz Córka Króla Smoka
Andrzej Skorodzień Andrzej Skorodzień Król Smok
Błażej Wawszczyk Błażej Wawszczyk Król Tsientangu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Córka Króla Smoka.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Córka Króla Smoka (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Córka Króla Smoka (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Córka Króla Smoka (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Córka Króla Smoka (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).
Polecamy
Ostatnio czytane
Zdenka Pszczołowska
Zdenka Pszczołowska: Praca w teatrze nigdy się nie kończy. Wywiad przed premierą "Ballad i romansów"

Reżyserka części "Świteź" opowiada o spektaklu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.