Aktualności - Juwenalia

Kielce zapraszają na "Majonezalia"

2023-05-09 11:17:43 | Kielce

Uczelniana Rada Samorządu Studentów UJK we współpracy z Majonez Kielecki ma zaszczyt przedstawić Wam Majonezalia - Juwenalia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-20 maja 2023.

O wydarzeniu: 

Majonezalia są odpowiedzią na potrzebę stworzenia Święta Studentów, które będzie wydarzeniem godnym studentów Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jesteśmy przekonani, że opracowany z myślą o Was program nadchodzącego Święta Studentów będzie czasem wspaniałej zabawy, długich rozmów i niezapomnianej integracji! W końcu niejednokrotnie udowodniliście, że kielecka brać uniwersytecka potrafi bawić się jak mało kto, a okazji do zabawy w tym roku będzie niemało!

Przed nami Wielkie Grillowanie, czyli pyszne jedzenie i dobra muzyka (w tym także karaoke!), integracyjny wieczór z planszówkami, wspólna impreza w UltraViolet - Exclusive Club czy koncert główny na którym wystąpią przed Wami Big Cyc i Poparzeni Kawą Trzy, zaś atmosferę rozgrzeje zespół Mad Horses. Co więcej, odbędzie się także Dzień Sportu, a poza koncertem głównym, który będzie miał miejsce na Kadzielni czekają na Was PODSŁUCHY- KONCERT W CIEMNO! Wystąpi przed Wami osoba, której utwory zna każdy, a wszystko to w intymnej atmosferze i bliskości z artystą. Nie pożałujecie, jeśli zaryzykujecie!

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych - już niedługo pojawią się tam dokładniejsze informacje na temat Majonezaliów, konkursy z nagrodami i wiele, wiele więcej!

Kto wystąpi ?: 

BIG CYC

Zespół Big Cyc powstał w roku 1988 roku w Łodzi kiedy do trzech muzyków reggowej formacji Rokosz, Jacka Jędrzejaka, Jarka Lisa i Romana Lechowicza dołączył student kulturoznawstwa Krzysztof Skiba. Dżej Dżej od kilku lat grał już w znanym i cenionym w latach 80-tych zespole "Rokosz". Skiba występował wcześniej w efemerycznych kabaretach i studenckim teatrze ulicznym, był także wielokrotnie notowany i zatrzymywany przez Służbę Bezpieczeństwa za działalność w ugrupowaniach o charakterze anarchistycznym (m.in. trzy miesięczny areszt w 1985 roku po tym jak rozrzucił ulotki anty wojskowe na festiwalu rockowym w Jarocinie).

Od połowy lat 80-tych Skiba umieszczał swoje felietony pod nazwiskiem, w pismach podziemnych takich jak "Acappella" czy słynny kwartalnik literacki "Brulion".Zespół debiutował na rynku w październiku 1990 albumem pt. Z partyjnym pozdrowieniem. 12 hitów w stylu lambada hardcore. W kolejnych latach wydali jeszcze piętnaście albumów studyjnych. Wylansowali szereg przebojów, takich jak m.in. „Makumba”, z którym dotarli na pierwsze miejsce Listy przebojów Trójki, jak też „Piosenka góralska”, „Berlin Zachodni”, „Shazza moja miłość”, „Świat według Kiepskich”, „Kumple Janosika”, „Rudy się żeni” i „Dres”.

W tekstach piosenek często w satyrycznym tonie komentują bieżącą sytuację społeczno-polityczną w Polsce. Poza nagrywaniem kolejnych piosenek starają się wskazywać na absurdy życia społecznego i politycznego poprzez happeningI: przykuwali się do kaloryferów w wydawnictwie Polskie Nagrania, protestując przeciwko niewypłacaniu tantiem autorskich, a także zjadali formularze PIT, walcząc ze zbyt wysokimi podatkami oraz pikietowali w gmachu Ministerstwa Kultury w czasie kadencji ministra Podkańskiego z PSL, demaskując stronniczą politykę finansową.

POPARZENI KAWĄ TRZY

Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na "Festiwalu Top Trendy" w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę". Od tej chwili "Poparzeni Kawą Trzy" goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak "Przystanek Woodstock 2012" zarejestrowany na DVD, Ostróda Reggae Festiwal, "Czad festiwal, "Finały WOŚP" w Polsce i za granicą, "Lato Dwójki i Radia Zet", a miliony bawią się przed telewizorami w rytm "Kawałka do tańca" podczas Sylwestrowych nocy organizowanych przez Polsat.

Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" pisze Rafał Bryndal muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. 19.04.2019 r. miała premierę kolejna płyta zatytułowana "Zakochaj się we mnie", a w ślad za nią videoclip do singla o tym samym tytule. Najnowsza produkcja to utwór "Urodziny", który za sto lat ma zastąpić... "sto lat" i... musical - komedia muzyczna "Okrutna, zła i podła" z Katarzyną Pakosińską w roli głównej, do której scenariusz napisał Rafał Bryndal, a wyreżyserowała Beata Harasimowicz.

Skład: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Piotrek Sławiński, Marian Hilla, Jacek Kret.

ip
Fot: materiały prasowe


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Włocławek zaprasza na Akademikalia 2023

Największa impreza studencka we Włocławku powraca w nowym stylu!

Juwenalia 2023
Juwenalia 2023: imprezy, których nie można ominąć!

Dowiedz się, jakie koncerty odbędą się z okazji tegorocznych Juwenaliów!

Polecamy
Bachanalia 2022 - juwenalia w Zielonej Górze

Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej imprezy.

juwenaliakielce
Juwenalia 2019 w Kielcach - poznajcie program wydarzeń Kielce

Już niedługo rozpoczną się Juwenalia w Kielcach. Zobacz kogo można będzie posłuchać!

Ostatnio dodane
Włocławek zaprasza na Akademikalia 2023

Największa impreza studencka we Włocławku powraca w nowym stylu!