zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czy w Kielcach trudno o znalezienie pracy od zaraz?

środa, 23-11-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Kielecki rynek pracy jest obecnie rynkiem pracownika. Pracodawcy zabiegają zwłaszcza o posiadających wysokie kwalifikacje specjalistów, prześcigając się w oferowaniu im jak najlepszych warunków. Jednak nie tylko eksperci mogą liczyć na zatrudnienie w Kielcach. Pracy jest więcej, niż chętnych i nieustannie trwa poszukiwanie kandydatów do licznych branż. Jeśli więc szukasz pracy od zaraz, jesteś w dobrym miejscu. Jak zwiększyć swoje szanse na błyskawiczne znalezienie satysfakcjonującej pracy?

praca w KielcachKto szybko znajdzie pracę w Kielcach?

Choć w Kielcach pracę znajdą osoby wykonujące niemal wszystkie możliwe profesje, to istnieją zawody szczególnie poszukiwane. W ofertach będą mogli przebierać przedstawiciele branży budowlanej: cieśle i stolarze, murarze, zbrojarze, betoniarze, dekarze oraz niewykwalifikowani pracownicy fizyczni. Rozwijający się przemysł może wiele zaoferować także mechanikom, elektromechanikom, ślusarzom, spawaczom, operatorom maszyn i wózków widłowych, monterom, magazynierom i pracownikom produkcji, nawet jeśli nie posiadają oni doświadczenia.

Podobnie jak w całym kraju, także w Kielcach na wagę złota są przedstawiciele branży medycznej i opiekuńczej: lekarze, pielęgniarki i położne, ratownicy medyczni, rehabilitanci i fizjoterapeuci, opiekunowie dziecięcy, opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych, psychologowie i terapeuci. W usługach brakuje przede wszystkim kadrowych i księgowych, fryzjerów i kosmetyczek, diagnostów samochodowych i kierowców. Do gastronomii nieustannie potrzeba kucharzy, piekarzy, cukierników, kelnerów, pizzermanów, barmanów i baristów.

Bardzo dynamicznie rozwija się sektor usług informatycznych: programiści, web-developerzy, specjaliści e-commerce oraz pracownicy helpdesk i specjaliści od cyberbezpieczeństwa nie muszą się obawiać o swoją karierę.

Sprawdź aktualne oferty pracy w Kielcach na GoWork.pl, gdzie codziennie znajdziesz dziesiątki nowych ogłoszeń, a także poznasz opinię o firmie dzięki ocenom wystawianym przez aktualnych i byłych pracowników.

Praca dodatkowa i dorywcza w Kielcach

Jeśli potrzebujesz szybko dorobić, ale nie chcesz rezygnować z etatu, dobrym rozwiązaniem będzie podjęcie pracy dodatkowej lub dorywczej. Także i w tym obszarze Kielce mają wiele do zaoferowania. Okres przedświąteczny to czas wzrostu zapotrzebowania zwłaszcza w handlu i usługach – poszukiwani są pracownicy sezonowi do pomocy w sklepach, restauracjach i kawiarniach, pracownicy stoisk na targach i jarmarkach, hostessy, pracownicy obsługi klienta.

Wiele firm oferuje również możliwość pracy w niepełnym wymiarze czasu, na umowę zlecenia, umowę o dzieło lub kontrakt B2B. Bardzo często, jeśli branża na to pozwala, taką pracę możesz wykonywać zdalnie, co znacznie poszerza twoje pole manewru, umożliwiając pogodzenia pracy dodatkowej z podstawową, a także z życiem rodzinnym.

Jak skutecznie aplikować o pracę?

Jeśli chcesz znaleźć pracę szybko, powinieneś się wyróżnić na tle innych kandydatów. Dlatego przy konstruowaniu CV warto zastosować kilka tricków, które przyciągną uwagę potencjalnego pracodawcy.

Postaw na kolor. Zamiast umieszczania spisu poprzednich miejsc pracy na białym tle, zastosuj elementy graficzne przyciągające wzrok.

Wybierz odpowiednie zdjęcie. Jeśli pracodawca zobaczy fotografię niskiej jakości, wykadrowaną ze zdjęcia zrobionego podczas rodzinnego grilla, raczej nie potraktuje cię poważnie.

Napisz kilka słów o sobie – twoje hobby, nawet jeśli nie ma nic wspólnego ze stanowiskiem, pozwoli cię zapamiętać i wyłowić twoje CV z pliku innych podań.

Artykuł Partnera

fot. elements.envato.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama