Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

European Rover Challenge 2021

Kiedy2021-09-12
Gdzie
European Rover Challenge 2021

Od 10 do 12 września na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej odbędę się europejskie zawody łazików marsjańskich – European Rover Challenge 2021. W tej, światowej rangi imprezie, weźmie udział 40 drużyn z całego świata a ich pojazdy będą wykonywać zadania na torze, który jest rekonstrukcją fragmentu równiny wulkanicznej Marsa o nazwie Elysium Planitia. Organizatorzy czekają na wszystkich miłośników kosmosu bez ograniczeń wiekowych. Imprezie towarzyszy mnóstwo pokazów oraz wyzwań dla najmłodszych. Wstęp jest bezpłatny.

Do tegorocznej, VII edycji European Rover Challenge  zgłosiło się ponad sto zespołów, do konkursu zakwalifikowało się czterdzieści w dwóch formułach – zdalnej i stacjonarnej. Zadania, które będą mieli do wykonania odzwierciedlają aktualną pracę łazików na Marsie czyli pobieranie próbek, zwiedzanie powierzchni, poszukiwanie życia. Drużyny składające się z między innymi z konstruktorów, elektryków, programistów, geologów, ekspertów od łączności, nie będą widzieli swoich pojazdów na żywo, będą nimi sterować na podstawie obrazu dostarczanego z kamery pojazdu. A to oznacza, że widzowie będą mogli obserwować jak w rzeczywistości wygląda praca interdyscyplinarnych zespołów badających życie w kosmosie.

ip



Zdjecie nr 1573158
Zdjecie nr 1573159
Zdjecie nr 1573160
Zdjecie nr 1573161
Zdjecie nr 1573162
Zdjecie nr 1573163
Zdjecie nr 1573164
Zdjecie nr 1573165
Zdjecie nr 1573166
Zdjecie nr 1573167
Zdjecie nr 1573168
Zdjecie nr 1573169
Zdjecie nr 1573170
Zdjecie nr 1573171
Zdjecie nr 1573172
Zdjecie nr 1573173
Zdjecie nr 1573174
Zdjecie nr 1573175
Zdjecie nr 1573176
Zdjecie nr 1573177

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama