Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kielecka Biesiada: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Poparzeni Kawą Trzy

Kiedy2018-06-23 godzina 20:00
Za ileCeny biletów: - 150 zł / 100 zł / 90 zł / 70 zł / 50 zł / 40 zł
GdzieAmfiteatr Kadzielnia, Aleja Legionów
Kielce
Kielecka Biesiada: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Poparzeni Kawą Trzy

Kielecka Biesiada: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Poparzeni Kawą Trzy


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to ponad 120 artystów: chóru, baletu i orkiestry. W swoim repertuarze posiada zarówno programy, których wykonanie angażuje pełen skład artystyczny, jak i poszczególne formacje oraz solistów. Niezależnie od miejsca czy rangi wydarzenia Zespół „Śląsk” jest przygotowany do realizacji koncertu na najwyższym poziomie artystycznym.  Programy, ze względu na skład osobowy artystów biorących udział w koncercie, mają charakter: galowy, wokalno-instrumentalny i taneczny. W ofercie Zespołu „Śląsk” można także znaleźć programy będące wynikiem poszukiwań  nowych form wyrazu  artystycznego, np. widowiska, spektakle muzyczne oraz takie, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie kontrahentów np. koncerty okolicznościowe. Oferta Zespołu „Śląsk” obejmuje kilkanaście programów artystycznych i jest precyzowana co roku w planie pracy artystycznej na nowy sezon.

Charakterystyczną ich cechą jest mnogość pięknych kostiumów, w jakich prezentują się artyści chóru i baletu. Interpretacja pieśni i tańców w stylizowanych kostiumach scenicznych w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” od lat stanowi wizytówkę Polski na scenach całego świata. Barwny żywioł porywa widzów do poznania różnorodności kultury regionów, bogactwa tradycji ich mieszkańców, czyniąc z Zespołu Ambasadora Polskiej Kultury.

W amfiteatrze Kadzielnia zobaczymy koncert pt. ,,W EUROPIE ZE ŚLĄSKIEM”, w którym barwna prezentacja pieśni i tańców charakterystycznych dla kręgu  państw Unii europejskiej, ukazana jest na tle najpopularniejszych, polskich utworów ludowych z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. W programie prezentowane są stylizowane stroje ludowe regionów z Polski i Europy.

W programie znajda się m.in. Athina, Berliner Luft, Greensleeves, Osole Mio oraz La Montanara. Tancerzy natomiast podziwiać można w tańcach Węgierskich, Irlandzkich czy w Zorbie.

POPARZENI KAWĄ TRZY

Polski zespół rockowy założony w 2005 roku, złożony z dziennikarzy. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta – brata bliźniaka Jarosława Kreta – prezentera telewizyjnego.

Zafascynowani legendarną undergroundową grupą Leningrad, przez rok, dwa wykonywali tylko jej kawałki - po rosyjsku. Potem zaczęli tworzyć własne utwory. Nikt jednak nie czuł się poetą i nie rwał się do pisania tekstów. Ostatecznie proponują mieszkankę ska, rocka, punku i swingu okraszoną tekstami Rafała Bryndala, który de facto nie jest członkiem zespołu.

Zespół został założony w 2005 roku na konferencjach prasowych w Sejmie. W 2010 wydali swoją pierwszą płytę zatytułowaną Musculus Cremaster (łac. mięsień dźwigacz jądra). W 2012 roku zespół startował w konkursie na polskprzebój Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Ich piosenka zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki.

Skład:

  • Roman Osica (RMF FM) – wokal, saksofon
  • Krzysztof Zasada (RMF FM) – gitara, wokal
  • Marian Hilla (Eska Rock) – saksofon tenorowy, wokal
  • Wojciech Jagielski (Radio Zet) – perkusja
  • Mariusz Gierszewski (Radio Zet) – gitara basowa
  • Krzysztof Tomaszewski – trąbka
  • Jacek Kret – puzon

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Najbliższe koncerty Muzyka
DataWydarzenieMiejsce
2018-12-15A Perfect CircleTauron Arena
2018-12-31Karta podarunkowa eBilet - doskonały prezent bez wysiłku, dla każdego!
2019-01-26Andrea Bocelli
Zobacz inne wydarzenia
FB dlaMaturzysty.pl reklama