Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Mecz ostatniej szansy

2009-09-11

 W najbliższą sobotę 12 września o godzinie 13:00 na stadionie GKS-u Nowiny (Sitkówka-Nowiny, ul. Kubusia Puchatka - obok basenu perła) rozpocznie się spotkanie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Scyzory Kielce będą walczyć o swoje pierwsze punkty z uskrzydlonymi ostatnimi zwycięstwami Kraków Knights.

Będzie to bitwa o honor i uznanie dla obu ekip. Rycerze nie utrzymali ciężaru swego oręża i w najlepszym wypadku uplasują się dopiero na czwartym miejscu. Scyzorom zabrakło doświadczenia, więc mimo ogromnych chęci i ambicji, będzie to ich ostatnie tegoroczne spotkanie. I kolejna szansa na pierwsze zwycięstwo w lidze.

Kielecka drużyna nie może zaliczyć swojego premierowego sezonu do udanych. Wszystkie dotychczasowe mecze Scyzorów kończyły się sromotnymi porażkami. Kielczanie nie byli w stanie w żaden sposób nawiązać walki z przeciwnikami. Podobna sytuacja panuje jednak także w szeregach drużyny gości, która wbrew oczekiwaniom kibiców nie zaprezentowała wspaniałej postawy w lidze. - Na wypełnienie wcześniej zakładanych planów nie pozwolił nam przede wszystkim skromny szesnastoosobowy skład, jakim dysponowaliśmy na początku rozgrywek. Ponadto mieliśmy problemy z mobilizacją po przegranej walce w zeszłorocznych play-offach - twierdzi trener Kraków Knights, Bartosz Zbroja.

Gospodarze sobotniego pojedynku nie są faworytami spotkania. Jednak mimo problemów kadrowych, zawodnicy Scyzorów są mocno zdeterminowani i chcą wreszcie zdobyć pierwsze punkty w historii klubu. - Knights, tak jak my, nie mają zbyt szerokiej ławki, więc mecz może być wyrównany. Jednocześnie krakowianie rok temu doszli do półfinału rozgrywek, dlatego nie możemy ich zlekceważyć - mówi sekretarz i jeden z najlepszych zawodników gospodarzy, Rafał Kozieł. - Trzeba dać z siebie więcej niż wszystko żeby uzyskać dobry rezultat. Podchodzimy do przeciwnika z szacunkiem, ale bez żadnych kompleksów. Widzimy w tym meczu swoją szansę na korzystny wynik - dodaje.

Zespół z Krakowa nie ma zamiaru odpuścić tego meczu. W zbliżającym się spotkaniu zawodnicy znad Wisły będą chcieli pokazać, że ich pierwsze konfrontacje w obecnym sezonie były zwykłym nieporozumieniem, a dwa ostatnie spotkania wygrali w pełni zasłużenie.- Dopiero w meczu z Gliwicami udało nam się przełamać złą passę. Teraz zawodnicy wychodzą na boisko pełni woli walki, czego niestety zabrakło w poprzednich potyczkach - tłumaczy Zbroja. Trener Rycerzy przekonuje, że jego zespół jest w dobrej formie. - Nasza drużyna jest w pełnym biegu, nowi zawodnicy zaczynają grać na przyzwoitym poziomie i raczej Scyzory nie będą w stanie nas zatrzymać. Ale to jest tylko sport, w nim można przegrać lub wygrać - twierdzi Zbroja.

Beniaminek ma ostatnią szansę na to, by pokazać się z dobrej strony i honorowo zakończyć obecny sezon. Przyjezdnym natomiast pozostaje możliwość objęcia czwartej lokaty w tabeli Grupy Południowej. Bez dwóch zdań faworytem tego pojedynku jest drużyna Kraków Knights, jednak Scyzory Kielce wciąż mogą na skutek determinacji zagrać emocjonujący mecz na wysokim poziomie.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama