Dzieje się - Teatr

Spektakl "Mały Tygrys Pietrek" zacznie nowy sezon w Teatrze Kubuś

2018-09-03 12:23:14 | Kielce

Po pełnych atrakcji wakacjach w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, które dobiegły końca, czas ruszyć z nowym repertuarem. Nadchodzący sezon rozpocznie premiera spektaklu „Mały Tygrys Pietrek” w reżyserii Michała Dąbrowskiego. Jest to jedna z najpopularniejszych polskich sztuk dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej wystawiana na scenach w całym kraju. Tekst miał już swoją premierę dokładnie trzydzieści lat temu również na deskach „Kubusia”, a teraz w zupełnie nowej aranżacji wraca ponownie na afisz.

Mały Tygrys Pietrek

"Mały Tygrys Pietrek"

Historia opowiedziana w prosty, lecz zabawny sposób, jest doskonałą propozycją zarówno dla małych widzów, jak i ich rodziców. Porusza ona bowiem ważny, a co najważniejsze, zawsze aktualny problem oswajania dziecięcych lęków.

Co stanie się z małym Pietrkiem, który zaczyna się bać, gdy mama zostawia go samego w domu i wychodzi do fryzjera? Maluchowi zostaną odebrane tygrysie paski – symbol odwagi. Bohater opowieści podejmie walkę ze swoimi lękami w sklepie, natomiast prawdziwa próba nadejdzie podczas burzowej nocy, kiedy mama nagle zachoruje. Czy tygrysek podoła groźnej wyprawie po doktora i odzyska swoje paski? Aby się o tym przekonać trzeba będzie zobaczyć spektakl. 

Reżyserem przedstawienia jest Michał Dąbrowski, za scenografię odpowiada Dariusz Panas, za ruch sceniczny Ewelina Ciszewska, a muzykę skomponował Paweł Sowa.

Nadchodzący repertuar

Dla nieco starszych dzieci Teatr „Kubuś” przygotował spektakl „Gniazdo” przeznaczony dla widzów w wieku od 7 lat, którego premiera odbędzie się 13 października. Jest to opowieść oparta o legendę o Lechu, Czechu i Rusie napisana przez wielokrotnie nagradzaną dramatopisarkę Marię Wojtyszko.  Nowoczesną oprawą popularnej historii zajmie się Katarzyna Proniewska- Mazurek.

Ze spektakli zaplanowanych dla najmłodszych Teatr „Kubuś” przygotował również „Hotel Europejski”, „Zmruż oczko” oraz „Pięciu Nieudanych”.

Zgodnie z ideą, aby zapraszać nie tylko małych widzów, Teatr „Kubuś” ma także propozycję dla młodzieży i dorosłych – „Makbeta” w interpretacji Adama Walnego.

Dla młodzieży szkolnej Teatr dedykuje przedsięwzięcie „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”. Uczestniczyć w wydarzeniu mogą całe klasy wraz z opiekunami.

Hasłem promującym nowego sezonu stało się „Chodź tu”, autorem którego został uczestnika wakacyjnych warsztatów medialnych towarzyszących festiwalowi Hurra! ART! Motyw ten idealnie oddaje przekaz, jaki „Kubuś” pragnie wysłać do odbiorców – chodźcie tu, bo warto, bo dużo się dzieje, bo organizujemy ambitne, artystyczne działania dla różnych grup wiekowych.

PK/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Kielce, premiera, przedstawienie, 2018
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pociag do miasta
Wystartował nabór do festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" 2019

Trwa nabór do 5. edycji ogólnopolskiego festiwalu teatralnego.

spektakl Hobbit
Teatr Dramatyczny w Białymstoku wystawi spektakl "Hobbit"

Białostocki Teatr jako jedyna scena w Polsce pozyskał prawa do wystawienia sztuki.

Red Sky Performance
Teatralne widowisko Red Sky Performance zelektryzowało NFM [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia z występu w w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Polecamy
37. Przegląd Piosenki Aktorskiej - szczegóły konkursu
37. Przegląd Piosenki Aktorskiej - szczegóły konkursu

Do 29 lutego można wysyłać zgłoszenia na Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. 37. edycja PPA odbędzie się w dniach 13-22 maja 2016 we Wrocławiu.

Konkurs na najlepszą recenzję teatralną
Konkurs na najlepszą recenzję teatralną

Fundacja Teatr Nie-Taki wraz z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy organizuje konkurs na recenzję teatralną, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z całej Polski.

Ostatnio dodane
pociag do miasta
Wystartował nabór do festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" 2019

Trwa nabór do 5. edycji ogólnopolskiego festiwalu teatralnego.

spektakl Hobbit
Teatr Dramatyczny w Białymstoku wystawi spektakl "Hobbit"

Białostocki Teatr jako jedyna scena w Polsce pozyskał prawa do wystawienia sztuki.