Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” od dłuższego czasu trwają próby do autorskiego spektaklu Adama Walnego pt. „Makbet”. Historia zbrodni Makbeta i Lady Makbet nadal inspiruje, nie tylko teatry dramatyczne, ale także teatry lalkowe, choć w przypadku tych ostatnich jest to zjawisko bardzo rzadkie. Sam reżyser przyznaje, że jest to przedsięwzięcie niezwykle ambitne: „(…) nie mamy szkoły, prototypów, kanonów, na których możemy się oprzeć przy wystawianiu Szekspira. Musimy je dopiero wymyślić, stworzyć i pracujemy nad tym”.

W spektaklu pojawią się figury zbudowane z drewna i pianki: „Figury lalkowe są tym, czym dla teatru dramatycznego są miecze, sztylety i inne narzędzia zbrodni. Lalki są bronią, za którą możemy się schować; która pozwala nam mówić o rzeczach strasznych nie w bezpośredni sposób” – przyznaje Adam Walny.

Prócz figur ważną rolę odgrywa monumentalna, jak na scenę Teatru, scenografia, muzyka Pawła Witulskiego oraz gra aktorska: Miłosza Pietruskiego (Makbet) oraz Anny Iwasiuty-Dudek, Małgorzaty Sielskiej, Andrzeja Kuby Sielskiego, Błażeja Twarowskiego.

Do tej pory kielczanie mieli okazję zapoznać się z twórczością Teatru Walnego 17 listopada 2018 r., w trakcie finału Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki „Animatus”. Wtedy to twórca zaskoczył widzów adaptacją „Hamleta” przy użyciu marionetek podwodnych oraz lalki bunraku. Spektakl „Makbet” także wpisuje się w konwencję teatru lalkowo-aktorskiego, teatru przedmiotu, a zatem entuzjaści klasyki w wydaniu nieklasycznym powinni się tym spektaklem zainteresować.

 

Za adaptację sceniczną tekstu Williama Szekspira, reżyserię oraz scenografię odpowiada Adam Walny, za kostiumy Marek Idzikowski, zaś za muzykę Paweł Witulski. W rolę tytułowego Makbeta wciela się gościnnie Miłosz Pietruski. Wystąpią także: Małgorzata Sielska, Andrzej Kuba Sielski, Błażej Twarowski, Anna Iwasiuta-Dudek.

 

„Makbet”

tekst – William Szekspir

adaptacja, reżyseria i scenografia - Adam Walny

kostiumy - Marek Idzikowski

muzyka - Paweł Witulski

obsada: Miłosz Pietruski, Anna Iwasiuta-Dudek, Małgorzata Sielska, Andrzej Kuba Sielski, Błażej Twarowski

 

Spektakl dla widzów od lat 15.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Makbet.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Makbet (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Makbet (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Makbet (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Makbet (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Makbet (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).
Polecamy
Ostatnio czytane
O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.