Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Główny bohater przedstawienia – Einstein, bo tak nazywają Jaśka – ma osiem lat i rodziców fizyków. Rodzice właśnie odkryli życie pozaziemskie i cała rodzina ma się przeprowadzić na nową planetę. Wszyscy się cieszą, poza Einsteinem. Chłopiec boi się nowych doświadczeń, nowej szkoły i nowych kolegów. Przeprowadzka jest jednak postanowiona. Einstein ląduje tam, gdzie nigdy wcześniej nie był. Poznaje chłopców, których nigdy wcześniej nie znał, a także niezwykłego przyjaciela, który próbuje mu pomóc w akceptacji zmian. Czy chłopcu uda się polubić nową – kosmiczną rzeczywistość? Czy będzie tam szczęśliwy?

Planeta Einsteina kryje wiele nieziemskich niespodzianek i odpowie na sporo ziemskich problemów. Niezapomnianą, międzygalaktyczną podróż zapewni widzom bogactwo teatralnych form - abstrakcyjne lalki, gra świateł, obrazów i dźwięków.

Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu, gdzie miało już swoją premierę w październiku 2020 roku. Zespół twórców, który przygotował spektakl, jest kieleckiej publiczności dobrze znany, bo już kilka razy z „Kubusiem” współpracował.

Sztukę napisała uznana dramatopisarka Elżbieta Chowaniec (autorka słuchowiska o Stefanie Karskim „Nasz Teatr” oraz współautorka Kubusiowych spektakli „Pod adresem marzeń” i „Dziadki, dziatki”). Reżyserem jest Robert Drobniuch (były dyrektor teatru „Kubuś”, a obecnie dyrektor Teatru Guliwer w Warszawie). Scenografię zaprojektowała Katarzyna Proniewska-Mazurek (autorka scenografii do czterech Kubusiowych przedstawień: „Robale”, „Akademia Pani Beksy”’ „Gniazdo” i „Trala Tralalińscy”, a także członek jury we wszystkich edycjach konkursu ANIMATUS). Muzykę skomponował Jerzy Bielski (znany z kompozycji do „The Monstrum Band” i „Trala Tralalińskich”).                       

Z kieleckim teatrem lalkowym wielokrotnie też współpracowali: odpowiedzialny za projekcje - Przemysław Żmiejko oraz za reżyserię świateł - Prot Jarnuszkiewicz.

 

„Planeta Einsteina”

tekst – Elżbieta Chowaniec

reżyseria – Robert Drobniuch

scenografia – Katarzyna Proniewska-Mazurek

muzyka - Jerzy Bielski

projekcje - Przemysław Żmiejko

reżyseria światła - Prot Jarnuszkiewicz

 

obsada:

Einstein - Anna Domalewska

Mama - Jolanta Kęćko

Tata - Michał Olszewski

Lolo - Błażej Twarowski

Dudzik - Rafał Iwański

Albert Einstein - Zdzisław Reczyński

 

Spektakl dla widzów od lat 7.

Koprodukcja Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach i Teatru Animacji w Poznaniu.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Planeta Einsteina.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Planeta Einsteina (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Planeta Einsteina (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Planeta Einsteina (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Planeta Einsteina (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Planeta Einsteina (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Kielce).
Ostatnio czytane
Mały Tygrys Pietrek
Spektakl "Mały Tygrys Pietrek" zacznie nowy sezon w Teatrze Kubuś Kielce

Przekonaj się, co ciekawego do zaproponowania w nowym sezonie ma kielecki Teatr Kubuś.

Krytyczny Bang
Krytyczny BANG - Teatr Układ Formalny zaprasza na serial online

Czeka na nas kilka odcinków serialu karykaturalnego z elementami czarnego humoru, futuryzmu i absurdu.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.