Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Szukając polskiego współczesnego dramatu trafiłem na twórczość Szymona Bogacza, a jego dramat „W imię ojca i syna” od pierwszej chwili zachwycił mnie. Znalazłem w nim to wszystko, czego jako reżyser oczekiwałem od dramatu.
 
Pracując nad tym tekstem, z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu o wyjątkowej wartości humanistycznej tego utworu. Jego najważniejszą zaletą jest, w moim odczuciu, otwarta forma. Temat śmierci ojca i za jego pośrednictwem oswajanie tabu śmierci autor realizuje w formie tragigroteski wyjątkowo wrażliwie i umiejętnie, godząc ze sobą wymiar metafizyczny, przestrzeń sacrum z autoanalizą w sposób bezpośredni odnoszącą się do kompleksu i mitu Edypa i elementarnych zjawisk psychoanalizy. Co jednak jest szczególnie dla mnie istotne – tekst ten niesie w sobie ogromny potencjał komizmu, jest dowcipny i bogaty w zaskakujące rozwiązania i skojarzenia. Ma delikatną tkankę fabularną i otwartą formę, przez co stwarza szansę na niejednoznaczną interpretację. Temat sam w sobie jest uniwersalny, a sposób traktowania go przez autora - okolicznością jest pogrzeb ojca bohatera - otwiera wyobraźnię i uruchamia emocje. Zarówno twórców, jak i odbiorców spektaklu.
 
Piotr Ziniewicz, reżyser

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu W imię ojca i syna (Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce).

Twórcy spektaklu

Piotr Ziniewicz Piotr Ziniewicz Reżyser

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na W imię ojca i syna.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl W imię ojca i syna (Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu W imię ojca i syna (Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem W imię ojca i syna (Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu W imię ojca i syna (Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce).
Ostatnio czytane
JAPETY-kto to widział? - set wiosenny
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na set wiosenny spektaklu "JAPETY - kto to widział?"

Pokazy już w dniach 13-15 marca, zawsze o godzinie 19:00.

KsiąÅźę i krÃłl - spektakl AST Wrocław
"Książę i król" - zobacz studencki spektakl o budowaniu świata i wolności [FOTO]

Przed nami spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego w AST Wrocław.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.