Wiadomości - Artykuły

Cena wynajmu samochodu w Kielcach na tydzień - z jakimi kosztami trzeba się liczyć

2019-04-15 15:04:00 | Kielce

Kielce to jeden z ważnych węzłów komunikacyjnych, ponieważ przez miasto przebiegają drogi międzynarodowe, krajowe oraz wojewódzkie. Jednocześnie jest to miejscowość z wieloma tradycjami i bogatą historią, dlatego chętnie przyjeżdżają tu turyści. Kielce intensywnie się rozwijają, dlatego do miasta często trafiają przedsiębiorcy z całego kraju i zagranicy. Z tych właśnie względów dużym zainteresowaniem cieszą się usługi wypożyczalni samochodów, w których można wypożyczyć auto na dłuższy bądź krótszy czas. Koszty uzależnione są od wielu czynników, o których warto wiedzieć nieco więcej.

Wynajem samochodu

Kiedy warto skorzystać z wypożyczalni samochodów?

Wypożyczenie samochodu to możliwość bardzo wygodna, z której korzysta wiele osób. Tego rodzaju usługi są szczególnie przydatne wtedy, gdy własne auto ulegnie awarii. Wówczas na okres naprawy można wynająć samochód i bez przeszkód dojeżdżać do pracy czy odwozić dziecko do szkoły. Wynajem aut to świetne rozwiązanie również w czasie wizyty w obcym mieście, zwłaszcza jeśli na miejsce dotarło się samolotem. Wówczas wystarczy zamówić auto na lotnisko, dzięki czemu od razu można kontynuować podróż.

Wypożyczalnie samochodów, np. carfree.pl, (https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-kielce/pl) oferują bardzo duży wybór aut, w tym również samochody, które mogą pełnić funkcje reprezentacyjne. Jest to świetna opcja, gdy np. do firmy ma przyjechać delegacja z innego kraju lub mają zjawić się ważni goście. Wynajem jest wtedy z pewnością bardziej opłacalny niż zakup drogiego pojazdu.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Koszt wypożyczenia samochodu w Kielcach na tydzień zależy od wielu czynników. Przede wszystkim cała opłata stanowi wielokrotność stawki dobowej, która dla auta miejskiego, np. Skody fabii, wynosi ok. 90 zł. Więcej trzeba zapłacić za pojazdy z wyższych segmentów – przykładowa dobowa stawka za Nissana Juke to ok. 140 zł. Im lepsze i większa auto, tym wyższa cena, przy czym najdroższe są modele klasy premium oraz sportowe.

W cenę wynajmu wliczone mogą być opłaty dodatkowe, np. za fotelik dla dziecka, nawigację czy udostępnienie bagażnika na dach. Koniecznie trzeba przy podpisywaniu umowy poinformować wypożyczalnię o tym, czy z samochodu będzie korzystał także inny kierowca – niekiedy należy za taką możliwość dodatkowo zapłacić. Kolejna ważna kwestia to kaucja, którą pobierają niektóre wypożyczalnie.

Koszt wypożyczenia auta a czas wynajmu

Oczywiście koszt wypożyczenia samochodu zależy również od czasu wynajmu. W przypadku wynajmu krótkookresowego cena zawsze jest wielokrotnością stawki dobowej plus ewentualne dodatkowe opłaty. Znacznie bardziej opłacalny jest z pewnością wynajem długoterminowy, o którym więcej można dowiedzieć się w artykule Opinie Carfree na temat rosnącej popularności wynajmu długoterminowego samochodów na portalu Naszekielce. Na taki wynajem najczęściej decydują się firmy, ponieważ dzięki temu nie muszą inwestować we własną flotę aut. Warto z tej możliwości skorzystać, zwłaszcza że w profesjonalnych wypożyczalniach możliwa jest negocjacja cen i ustalenie indywidualnych warunków najmu.

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com

Słowa kluczowe: Kielce, wynajem samochodu, auta na godziny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Śmierć Dominika Kaczora
Dominik Kaczor nie żyje. Klub piłkarza pomoże rodzinie w sprowadzeniu ciała do kraju

Tragiczny finał poszukiwań sportowca, który zaginął w Holandii.

Łukasz Szumowski
Koronawirus: Rząd dzieli Polskę na strefy

Powiaty będą miały trzy kolory - zielony, żółty albo czerwony.

Polecamy
castleparty
Znamy program 26. Castle Party Dark Independent Festival

Zobaczcie, kto zagra w trakcie festiwalu i jakie inne atrakcje czekają na uczestników.

Brave Kids 2019
Oto twarz Brave Kids 2019

Dziewczynka z Amazonii utożsamia trzy wymiary autentyczności.

Ostatnio dodane
Śmierć Dominika Kaczora
Dominik Kaczor nie żyje. Klub piłkarza pomoże rodzinie w sprowadzeniu ciała do kraju

Tragiczny finał poszukiwań sportowca, który zaginął w Holandii.

Łukasz Szumowski
Koronawirus: Rząd dzieli Polskę na strefy

Powiaty będą miały trzy kolory - zielony, żółty albo czerwony.