Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

31. Finał WOŚP w Kielcach - program wydarzenia i licytacji

2023-01-20 11:44:30 | Kielce

Już 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. W związku z tym w Kielcach zorganizowane zostaną atrakcję, które pomogą w zbiórce pieniędzy.

kielce wośp31. Finał WOŚP - koncerty

Z okazji 31. Finału WOŚP na rynku w Kielcach będziemy mogli posłuchać muzyki na żywo. Zaplanowano występ m.in. młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury “Zameczek”, formacji reggae Mayoroots, która zdobyła Grand Prix podczas Festiwalu Scyzoryki w 2022 roku. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja, która czeka na mieszkańców tego dnia.

Licytacje z okazji 31. Finału WOŚP

To właśnie 29 stycznia dzięki OSP Bilcza odbędzie się morsowanie. Start tej akcji rozpocznie się już o godzinie 13:00. Dodatkowo na ulicy Sienkiewicza odbędą się pokazy strażaków ochotników z OSP Ćmińsk, OSP Kielce-Niewachlów, OSP Bilcza, OSP Bobrza, OSP Zaborowice, OSP Samsonów, OSP Zabłocie i OSP Zagnańsk. Nie zabraknie tam również jedzenia, z którego datki zostaną przeznaczone na WOŚP.

W galeriach handlowych jak Korona Kielce, czy też Echo przeprowadzone zostaną licytacje, a także pokazy, czy też liczne zabawy. Już od rana na ulicach miasta będzie można zauważyć wielu wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierali je na szczytny cel. Nie można także zapomnieć o finale organizowanym w Pałacyku Zielińskiego, gdzie również odbędą się liczne licytacje. Pod młotek pójdą nie tylko orkiestrowe akcesoria, ale również wypożyczenie saturatora Wodociągów Kieleckich, albumy Kieleckiego Teatru Tańca, wieczór w Plotkarce ufundowany przez Dom Środowisk Twórczych i Pałacykową Restaurację, albo trzydniowy pobyt w apartamencie w Zakopanem. O godzinie 20:00 zabłyśnie również światełko do nieba.

BS

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: wośp, wielka orkiestra świątecznej pomocy, kielce, finał
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Światełko do Nieba
WOŚP 2023: Wysłano symboliczne "Światełko do Nieba" [FOTO]

To nie oznacza, że 31. Finał dobiegł końca!

Polecamy
WOŚP 2019 - studio
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w TVN

Relację z WOŚP 2020 będzie można oglądać na antenach TVN, TVN24, TTV oraz w serwisie player.pl.

Bogusław Lina i Jurek Owsiak
Oryginalna kurtka Franza Maurera przekazana na aukcję WOŚP

Z planu filmu "Psy 3. W imię zasad" prosto w ręce Jurka Owsiaka.

Polecamy
Ostatnio dodane
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).